filtr do wody - odwrócona osmoza RO 5

Dostępny

Kompletny system uzdatniający wodę metodą odwróconej osmozy RO5. Oryginalny produkt, zapewniający czystą wodę:
- bez osadzania się zawiesin i kamienia,
- bez brunatnych i białych zacieków,
Wodę idealną do przygotowywania kawy, herbaty itd.

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 30 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 30 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 6,00 zł.


589,00 zł

  • 50GPD
  • 75GPD
  • 100GPD

Opis

Parametry techniczne

Produkty powiązane

Wysyłka

FAQ

Dowiedz się więcej

Więcej informacji

SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY R.O. 5


SYSTEM ODWRÓCONEJ OSMOZY R.O. 5

Zasada działania


Odwrócona osmoza polega na przepuszczeniu wody przez zestaw filtrów oraz membranę w celu wyeliminowania z niej wszelkich zanieczyszczeń. Opcjonalnie zestaw odwróconej osmozy może być także wyposażony w lampę UV, umożliwiającą całkowite pozbycie się bakterii i wirusów.


Dostępne w naszej ofercie urządzenia to produkty najwyższej jakości zapewniające usuwanie do 99% zanieczyszczeń w filtrowanej wodzie. Tak doskonałe rezultaty możliwe są dzięki zastosowaniu nie jednego, a kilku filtrów o zróżnicowanych średnicach (nawet do 1 mikrona), półprzepuszczalnej membrany, jak również mineralizatora wzbogacającego oczyszczaną wodę m.in. o związki magnezu i wapnia.

Odwrócona Osmoza

Krystalicznie czysta woda prosto z kranu

Systemy odwróconej osmozy to obecnie najprostsze i najbardziej skuteczne na rynku urządzenia służące do uzdatniania wody pitnej. Uzdatniona w procesie odwróconej osmozy woda nie musi być później przegotowywana, aby jej picie było bezpieczne dla zdrowia. Jest ona pozbawiona także szkodliwych związków mineralnych, odpowiedzialnych za zły smak i powstawanie osadów z kamienia.
W procesie oczyszczania wody (hiperfiltracji), dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej (która stanowi serce urządzenia), odseparowane zostają prawie wszystkie bakterie, wirusy, zanieczyszczenia, a nawet cząstki radioaktywne. Znajdujące się w naszej ofercie urządzenia pozwalają na usunięcie do 99,999% szkodliwych substancji.Budowa systemu


System składa się z pięciu stopni filtrów uzdatniania wody:


1. Wkład sedymentacyjny wykonany z włókniny polipropylenowej o zdolności filtracji 20 mikronów. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie nierozpuszczonych w wodzie zanieczyszczeń, mogących zapchać wkład węglowy.


2.  Wkład z węglem aktywowanym. Jego głównym zadaniem jest usunięcie z wody chloru, który jest szkodliwy dla membrany osmotycznej. Dodatkowo, wkład ten usuwa z wody rozpuszczone w niej zanieczyszczenia organiczne oraz niektóre metale ciężkie.


3. Wkład mechaniczny polipropylenowy o filtracji do 5 mikronów. Chroni membranę osmotyczną przed drobinami węgla aktywowanego, mogącymi doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia powłoki filtracyjnej.


4. Membrana osmotyczna – serce urządzenia – usuwa z wody 96–99% wszelkich rozpuszczonych w niej związków. Z uwagi na wyjątkową dokładność filtracji, membrana eliminuje również część wirusów i bakterii. Membrana jest sercem systemu odwróconej osmozy. Wszystkie inne wkłady znajdujące się przed membraną (stopnie 1–2), pracują na rzecz jej ochrony. Oferowane przez nas systemy odwróconej osmozy mogą być wyposażone w membranę 50 GPD lub 75 GPD (Galonów na dobę).


5. Filtr węglowy – liniowy. Główne zadanie tego stopnia filtracji to zatrzymanie substancji lotnych, mogących pojawić się w wodzie uzdatnionej przez membranę i zgromadzonej w zbiorniku. Poprawia on także walory smakowe wody.W ZESTAWIE•  Podwójna lub pojedyncza wylewka z głowicami ceramicznymi. Wylewka umożliwia pobieranie wody uzdatnionej bez mineralizacji i z mineralizacją.
•  Zbiornik ciśnieniowy o pojemności brutto 12–19 litrów, wraz z zaworem odcinającym wodę. Z uwagi na fakt, że w zbiorniku znajduje się poduszka powietrzna, służąca do wyciskania wody w kierunku wylewki, pojemność netto zbiornika wynosi około 8–12 litrów wody.
•  Fabryczny zestaw wkładów i membrana (50 GPD lub 75 GPD).
•  Przyłącze do odpływu brudnej wody do kanalizacji. Przyłącze montowane jest typowo na syfonie pod zlewozmywakiem. System w trakcie pracy automatycznie odrzuca część wody, wraz z którą do kanalizacji odrzucane są zanieczyszczenia usunięte przez membranę.
•  Przyłącze do podłączenia zasilania filtra wodą z instalacji. Średnica przyłącza wynosi 1/2" (na życzenie możemy zmienić wymienione przyłącze na 3/8" lub parę 3/4", umożliwiającą podłączenie filtra do baterii ściennej – proszę takie życzenie umieścić w uwagach do zamówienia).
•  Zawór kulowy pozwalający na zamknięcie dopływu wody do filtra podczas prac serwisowych (np. podczas wymiany wkładów).
•  Drobne akcesoria.
•  Instrukcja montażu i eksploatacji pdf.Opcjonalnie filtr można doposażyć w:
• dodatkowe odejście na trójniku do lodówki z kostkarką
• pompę elektryczną zwiększającą ciśnienie wody na membranie osmotycznej - zalecane w przypadku, gdy ciśnienie w instalacji wodnej jest mniejsze niż 2,8 bar

Przykład montażu systemu ROPrzykład montażu systemu PRO 1
Przykład montażu systemu PRO 2
Przykład montażu systemu PRO 3

Zasady prawidłowego użytkowania

Aby zapewnić Państwu komfort korzystania z naszych systemów oraz zagwarantować ich prawidłowe działanie, prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad. Wszystkie zasady oraz szczegółowa instrukcja montażu znajdują się w dołączonym do urządzenia podręczniku użytkownika. Poprawna instalacja urządzenia zajmuje od jednej do trzech godzin (w zależności od umiejętności manualnych osoby wykonującej montaż oraz od stopnia złożoności instalacji wodnej w miejscu podłączania filtra).


Wkłady w filtrze należy wymieniać w naprzemiennych cyklach:
•  Po pół roku: komplet wkładów wstępnych.
•  Po roku: pełen komplet wkładów.
• Membrana osmotyczna kwalifikuje się do wymiany po około 3–4 latach pracy.


    Zalecamy wymianę co trzy lata.
•  Zbiornik magazynujący wodę należy dezynfekować co roku lub też (co zalecamy)
•  Aby zachować pięcioletnią gwarancję, należy dokonywać przeglądu raz w roku (może on być połączony z wymianą filtrów). Jednakże zalecamy robienie przeglądu i wymianę filtrów co 6 miesięcy, aby utrzymać odpowiednią jakość wody.

zasady prawidłowego użytkowaniagwarancja odwrócona osmoza

Zalety odwróconej osmozyGłówną zaletą stosowania odwróconej osmozy w gospodarstwie domowym jest ograniczone zużycie kupnej wody pitnej. Oczyszczona w oferowanych przez nas urządzeniach woda jest smaczna i zdrowa, a co więcej, nie wymaga dodatkowego gotowania. Nadaje się również do przygotowywania odżywek dla dzieci, a gotowane na jej bazie potrawy są zdrowsze i mają bardziej naturalny smak. Bardzo ważną zaletą jest też to, że woda pochodząca z systemu odwróconej osmozy nie pozostawia kamiennego osadu na sprzętach domowych (np.: czajniku, żelazku), co znaczenie wydłuża ich okres użytkowania. Można jej używać do płukania soczewek kontaktowych, a także napełniać nią akwaria.
Oszczędzasz na butelkowanej wodzie


Czy liczyleśaś kiedyś ile rocznie wydajesz na wodę butelkowaną? No właśnie! Koszt ten może wynieść ponad 1000zł w skali roku!
Koszt wymiany filtrów w systemie RO to ok 70zł!


Dbasz o zdrowie swoje i swojej rodziny


Woda to źródło życia, nasz organzim składa się z niej w 70%, dziennie powinniśmy pić ok 8 szklanek wody, jest ona niezbęda do naszego życia.
Ważnę żeby była czysta i zdrowa!


Chronisz uządzenia AGD przed kamieniem


Chyba każdy z nas spotkał się z tym problemem, osadz w czajniku, osad z kamienia w żelazku, zakamieniony ekspres do kawy... a wystarczy wlewać do nich wodę z systemu RO aby przedłużyć ich życie!


Woda z RO rekomendowna dla dzieci


Woda oczyszczona przez system RO jest tak czysta że jest rekomendowana przez PZH do przygotowywania posiłków dla dzeci i niemowląt.
Ochrona przed bakeriami i wirusami


Dzięki zastosowaniu membrany osmotycznej która stanowi serce systemu RO zatrzymywane jest ok 99% bakteri i wirusów. Dodatkowo można wyposażyć go w lampę UV w celu 100% eliminacji drobnoustrojów z wody.


Woda z RO
idealna dla
akwarystów


Woda z systemu RO pozobawiona jest szkodliwych substacji oraz bakteri i wirusów przez co idealnie nadaje się jako woda do akwarii.

montaż

WARUNKI SPRZEDAŻY, DOSTAWY I ZWROTU TOWARU     


Transport kurierem DPD 16.90 zł

Transport kurierem za pobraniem DPD 19.90 zł
       
  

GRATIS przy zamówieniu powyżej 500 zł  (nie dotyczy soli tabletkowanej i złóż filtracyjnych)

Odbiór osobisty w sklepie:
ul. Lipowa 37,
05-520 Konstancin-Jeziorna


Ceny obowiązują na terenie Polski, dla przesyłek do 30 kg, których najdłuższy bok nie przekracza 120 cm.
W przypadku przesyłek za granicę (teren UE) oraz niespełniających wymagań dot. wymiarów/wagi mogą zostać doliczone koszty transportu, które ustalane są indywidualnie.

W przypadku zakupu soli tabletkowanej lub złóż filtracyjnych powyżej 200kg, zamówienie wysyłane jest na palecie kurierem DHL - 135zł brutto

 

DOSTAWA

Towar dostępny w sklepie dostarczany jest w ciągu 2 dni roboczych.

W przypadku zamówień na terenie krajów UE towar dostarczany jest w ciągu 5-10 dni roboczych od daty wpływu środków pieniężnych na konto.

UWAGA!!! Przy odbiorze zamówienia należy sprawdzić, czy urządzenie nie zostało uszkodzone podczas transportu. Każdy odbierający ma prawo dokładnie sprawdzić zawartość paczki przy kurierze. Jeśli coś jest nie tak od razu należy zgłosić reklamację do kuriera i spisać protokół szkody..

"Uszkodzenie jawne, widoczne przy odbiorze przesyłki, należy odnotować przy podpisaniu odbioru przesyłki; nie należy przyjmować przesyłki bez zastrzeżeń; kurier na miejscu powinien spisać protokół szkody.

Uszkodzenie niejawne, niewidoczne przy odbiorze przesyłki, należy zgłosić do przewoźnika DHL (poinformować WaterHouse), w celu spisania protokołu szkody, w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od daty odebrania przesyłki  W mailu należy wpisać numer listu przewozowego. Do czasu przyjazdu kuriera odbiorca powinien pozostawić przesyłkę wraz z opakowaniem do inspekcji kuriera"

WAŻNE. O uszkodzeniu należy natychmiast poinformować Water House.
Uszkodzone części wysyłamy do klienta dopiero po otrzymaniu skanu spisanego protokołu szkody na adres mailowy.

Zgłaszanie szkody w DPD:
W celu potwierdzenia szkody niezbędne jest sporządzenie protokołu szkody w obecności kuriera. Jeśli taka czynność nie była możliwa w czasie dostawy, prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi w celu złożenia zlecenia na spisanie takiego protokołu. Nasze Contact Center jest do Państwa dyspozycji pod poniższymi numerami telefonów 22 577 55 55 lub 801 400 373 Możliwość złożenia zlecenia istnieje także za pośrednictwem maila cc@dpd.com.pl. Spisanie protokołu szkody nie uruchamia procedury reklamacyjnej. Po spisaniu protokołu szkody należy złożyć oficjalną reklamację."

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

Masz 14 dni na zwrot towaru. W ciągu dwóch tygodni masz prawo zwrócić przesyłkę - bez podania przyczyny. W celu dokonania zwrotu należy przesłać Formularz odstąpienia od umowy (wzór formularza znajduje się na stronie Zwroty i wymiana)

Pod tym linkiem możesz zapoznać się z naszym regulaminem.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta

pod numerem telefonu Infolinia (+48) 22 717 53 77,
(+48) 22 757 65 08
 w dni robocze w godz. 8.30 - 16.30

lub o skorzystanie z formularza kontaktowego na stronie naszego sklepu. 

tu będzie FAQ

Opis

50GPD 75GPD 100GPD
- - -
Ilość użytkowników do 6
Materiały ekploatacyjne co 6mc wkłady wstępne + raz do roku wkłady liniowe, membrana osmotyczna raz na 3 lata
Waga 10kg
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość) : 40 x (32 góra / 25 dół) x 13 cm
Wydajność do 120 l na dobę
Rodzaj przyłącza wody własne ujęcie i wodociagi
Rodzaj wody zimna
Rodzaj budynku dom i mieszkanie
Woda pitna tak
Na jakie zanieczyszczenia?
twardość wody tak
żelazo tak
mangan tak
chlor tak
pH tak
Jakie problemy rozwiązuje?
zły smak i zapach tak
twardość tak
brzydki kolor -
bakterie -
sucha skóra tak
żółty osad tak

Produkty powiązane

Podobne produkty

4 Inne produkty w tej samej kategorii: